ED System — Sponzorovaní závodníci — Duratec

Sponzorovaní závodníci

ED System

ve své době jediný profesionální cyklistický tým v České republice, který vystupoval pod jménem eD´systém ZVVZ; byl zaregistrován v roce 1996 jako první profesionální cyklistický tým z východní Evropy; za dobu působení dosáhl velkých úspěchů na mnoha sportovních akcích doma i v zahraničí; za jeho vedením celou dobu stál Jiří Ženíšek

Tehdejší vybavení:

• časovkářské rámy Sprinter R12
  • silniční rámy Cool RX a Cool R10
  • dráhový rám Magnetic T7

Spolupráce firmy DURATEC s týmem byla započata v roce 2004 a vzhledem k velice dobrému přístupu a výkonu závodníku byla prodloužena až do roku 2006.

Firma Duratec materiálně zajišťovala všechny svěřence týmu rámovými sety (rám+vidlice). Každý závodník měl jedno kolo rezervní, jedno závodní a jedno kolo pro časovku. Leadr týmu Ján Svorada měl 3 silniční kola a časovku a např. Milan Kadlec 2 silniční kola, časovku a dráhový speciál. Práce členů týmu nespočívala pouze v reklamní činnosti, ale důležitým prvkem byla též zpětná vazba a hodnocení závodníků. Od června 2005 Ján Svorada spolu s Milanem Kadlecem sedlali novinku – silniční rám Duratec – HEROINE CR1.

Skutečné založení týmu se datuje již od roku 1974 a zdobí ho cenná vítězství při Mistrovství republiky, 8. místo z Olympijských her, 8. a 9. místo při Mistrovství světa a i výkony mnoha jmen cyklistů, kteří u nás působili a nyní patří mezi opory předních světových profesionálních týmů. Jsou to vítězové etap a nositelé dresů nejlepších jezdců při Tour de France (Němec Jens Voigt), Giro del Italia (Jan Hruška) , Vuelta Espaňa (Tomáš Konečný) a další jako Mistr světa z dráhy Němec Christian Lademann či Michal Hrazdíra.