Geometrie — Duratec

Geometrie

Geometrie rámů DURATEC vychází z dlouholetých zkušeností se stavbou závodních a sportovních kol přizpůsobených novým trendům světové cyklistiky. Rámy a kola vyráběná firmou DURATEC jsou členěna do kategorií podle způsobu používání. Každému modelu je proto přiřazena jiná geometrie, která je zapsána do přehledné tabulky a doplněna informativním výkresem. Velikosti rámů jsou odstupňovány po 1 nebo po 2 cm, proto si téměř každý jezdec snadno vybere svoji velikost rámu.

Návrh geometrie rámu
Při návrhu geometrie rámu pro závodníka se speciálními požadavky, konstruktéři vychází ze změřených hodnot jeho postavy a současně přihlíží k poloze závodníka a jeho bezztrátovému přenosu vydané síly. U závodních strojů je to i možnost dokonale zaujmout aerodynamickou polohu.

Rám s kótami

Typy kót
Pro hodnocení a srovnávání geometrií rámů používáme dva typy kót. Prvním typem jsou kóty, jenž výrazným způsobem ovlivňují jízdní vlastnosti rámu. Tyto rozměry jsou určujícím prvkem pro budoucí chování kola a jejich výčet je uveden níže spolu s vysvětlením významu. Druhým typem jsou rozměry, jenž jsou odvozeny od prvního typu kót. Jedná se o informativní rozměry a slouží zákazníkovi k porovnání geometrie rámu s jinými výrobci. Oba typy kót jsou u každého modelu sdruženy v tabulce – viz jednotlivé modely rámů.

Geometrie

Rám na míru
Pokud Vám nějaká z uvedených velikostí nevyhovuje a máte zájem prodloužit či zkrátit horní rámovou trubku, zvýšit délku hlavy či provést nějakou změnu, je nutné toto konzultovat přímo s výrobcem a domluvit si indiviuální zakázku. Za změnu v geometrii zákazník platí příplatek k ceně rámu. Více informací o rámu na míru zde.

Standardní geometrie rámů v PDF

 
SILNIČNÍ
KOLA
Phantom Cool R14
MTB
KOLA
pánské
26 / 27,5 / 29"
Torain / Sonix / Canner
dámské
26 / 27,5 / 29"
Torain / Sonix / Canner
DRÁHOVÁ
KOLA
Sprinter T11 Magnetic T9
ČASOVKY Sprinter RX
CYKLOKROSOVÁ
KOLA
Rebel S8
ADVENTURE
KOLA
Trophy D10 Scruu 29er
SINGLE SPEED One & Only
FATBIKY Snow Force One
TANDEMOVÁ
KOLA 
silnice
Big Bang R9
dráha
Big Bang T9
MTB 29"
Big Bang C9
krosové
Big Bang D9 
gravel
Big Bang G9