Odborné měření FOG — Duratec

Odborné měření FOG

Žádost o změření Aplikace

Měření FOG


Stanovení správné geometrie rámu a stanovení správné polohy posedu na kole je jedním z nejdůležitějších faktorů 

ovlivňující výkon a zdraví závodníka. Získat optimalizovaný výsledek v podobě rámu a to přímo dle anatomických parametrů konkrétní osoby je však poměrně složitá záležitost.

Duratec FOG Systém je měřící a výpočetní systém pro správnou polohu cyklisty na kole včetně optimalizovaného návrhu geometrie rámu. Vstupním parametrem do systému jsou odborně naměřené rozměry závodníka pomocí FOG zařízení. Na základě těchto hodnot je proveden následný výpočet optimálního posedu na kole a geometrie rámu. Vlastní výpočet kalkuluje s mnoha faktory (anatomie, typ treter, typ pedálu, disciplína) a navrhuje rám či kolo tak, aby cyklista dosáhl takové cyklistické polohy na kole, která je maximálně efektivní. Výsledkem a výstupem měření Duratec FOG je optimalizovaná geometrie rámu a poloha posedu přehledně zakótovaná ve výkrese vztahující se na modely zn. Duratec (viz obr. níže). Systém hledá optimum mezi výkonem, odolností, pohodlím, maximalizací výkonu a biomechanickým hlediskem. Všechny tyto faktory byly zjišťovány důsledným vývojem a výzkumem v kombinaci s praktickými testy.


Firma Duratec zakoupila výpočetní algoritmy obecného rámu od firmy Bikefitting, která na základě dlouholetých zkušeností a analýz mužské a ženské populace, vytvořila postupy pro výpočet několika cyklistických disciplin. Základem pro stanovení výpočtu je pochopení biomechanických vlastností jedince. Tyto vlastnosti byly hledány a konzultovány s odbornými lékaři. Jejich problematika je však natolik náročná, že její vysvětlení a promítnutí do vlastního výpočtu není jednoduchým popisem možné.

FOG

Výpočty geometrie rámu probíhají na algoritmech www.Bikefitting.com

Jak měření probíhá

1 2 3
Vstupním parametrem do systému jsou odborně naměřené rozměry cyklisty. Naměřená hodnota je podkladem pro stanovení optimální šíře řidítek. Vymezení polohy chodidla vzhledem k ose pedálu.
4 5 6
Vymezení polohy tretry vzhledem k ose pedálu. Zjištění správné polohy kolena a nastavení úhlu sedlové trubky. Výstup měření – optimalizovaná geometrie rámu + posedu ve formátu PDF.
7 Co získáváte?

Optimalizovanou geometrii rámu.
Ergonomickou pozici na kole.
Odstraníte zdravotní problémy.
Budete efektivně využívat sílu na pedál.
Zvýšíte svůj výkon! 
Kalibrace je finálním krokem nastavení optimalizovaného posedu.

Časté otázky k měření

Co mám vzít s sebou na měření?
Cyklokraťasy, pedály, tretry a dobrou náladu :-)

Kde se mohu nechat změřit?
Přímo ve firemní prodejně v Městě Touškově, nebo v síti Duratec Center.

Je potřeba se na měření předem objednat?
Ano, rezervujte si termín telefonicky.

Kolik měření stojí?

S objednávkou rámu 1000 Kč, s objednávkou kola 500 Kč, bez objednávky 2500 Kč.