1996-2000 — Historie — Duratec

Historie

1996-2000

14. dubna 1997 je založena Milanem Duchkem společnost DURATEC, s.r.o.. Podnikání fyzické osoby bylo převedeno na právnickou osobu a založena společnost s ručením omezeným, jak tomu je dodnes. V této době je utvořena komplexní nabídka zahrnující rámy mtb, silniční i dráhové. Jedná se o výhradně českou společnost, bez zahraničního kapitálu, která má jasnou představu o pozici, kterou chce na trhu zaujmout. Duratec získává přesnou tvář svých výrobků a vyznačuje se prvky, které jsou typické pro značku - výrobní materiál hliník 7020T6, velké průměry trubek, vysoká pevnost rámů, ruční výroba, individuální přístup. 

Roku 1998 Duratec začíná spolupracovat se závodním týmem Duratec Tufo a cíleně vytváří marketing formou sponzoringu, propagace a aktivní účasti na důležitých výstavách. Přicházejí noví distributoři pro zahraniční trh a značka Duratec získává oblibu nejen v Čechách.

Team Tufo

Roku 1999 je uzavřena spolupráce s Janem Řehulou a vyvinut nový rám pro triatlon - model Cyborg R9 specifický aerodynamickým tvarem trubek. O rok později na tomto modelu získává Jan Řehula bronzovou medaili na olympiádě v Sydney. 

Jan Řehula

Roku 2000 Duratec pokračuje ve vývoji a velmi progresivní inovaci modelů a zákazníků neustále přibývá. V tomto dynamickém období bylo vyvinuto vnitřní vedení lanek pro top modely mtb, které bylo v dalších letech přeneseno i na silniční modely rámů. O rok později vzniká první odpružený model Sendic F10specifický zejména excentrickou zadní stavbou a tvarem sedlové trubky. Unikátní řešení typické, opět typické pro DURATEC. 

Díky přístupu, který Duratec nekompromisně nastolil, dochází k evropskému rozmachu značky. Uzavírají se kontrakty o spolupráci se zeměmi Beneluxu, Německa, Rakouska a český a zahraniční obchod začíná plynule běžet. Duratec si drží tvrdě získanou pozici na trhu a drží krok s velkými značkami.

Sendic F10