2001-2005 — Historie — Duratec

Historie

2001-2005

Roku 2002 Duratec uzavírá partnerství s handikepovaným sportovcem Jiřím Ježkem. V té době ani jedna strana netuší, o jak významnou a dlouhodobou spolupráci se jedná, a co díky tomuto spojení vznikne!  V roce 2004 Jiří získává zlatou medaili na POH v Athénách na kole zn. Duratec, se kterou je po další roky neodmyslitelně spojen. Stává se tváří a hlavním představitelem a jeho úspěchy na závodní scéně podtrhují sílu spolupráce.

Jiří Ježek 2001 

Roku 2003 je rozšířena nabídka rámů o tandemy, které jsou na trhu těžko dostupným zbožím a Duratec dokáže navrhovat geometrie, které skloubí posedy obou jezdců. Do nabídky se zařazuje tandem silniční, dráhový, trekingový i mtb. V dalších letech osedlá tyto speciály česká, slovenská, polská i holandská národní reprezentace a model se těší velké oblibě.

První tandem

Roku 2004 - Duratec začíná koketovat s karbonem a novým typem materiálu pro stavbu rámů. Hlavní prioritou je vývoj, získávání informací a zajišťování materiálu. Je nutné držet filozofii a stavět kola na míru. Provádí se testování, vývoj běží na plné obrátky a vše je zúročeno v roce 2005, kdy  je uveden na trh první alu-karbonový silniční model Duratec - Heroine CR1.

Prototyp Heroine CR1