Jan Řehula — Sponzorovaní závodníci — Duratec

Sponzorovaní závodníci

Jan Řehula

český triatlonista, k jehož největším úspěchům patří bronzová medaile z olympiády v Sydney v roce 2000 z triatlonu, kdy jízdu na kole absolvoval na rámu Duratec Cyborg R14; v letech 2005-2011 působil jako trenér jihokorejské národní reprezentace a od roku 2012 je trenérem australské triatlonové reprezentace; svým svěřencům jde vzorem svým každodenním tréninkem a stálou závodní aktivitou

Narozen: 15.11.1973
Bydliště: Hluboká nad Vltavou, nyní Melbourne

Vybavení:

  • mtb Canner CC1 & SRAM XX & SID 
  • silniční rám Cult CR3 

Se sportem začínal od dětství a vytrvalost získával už jako čtyřletý, kdy s rodiči absolvoval dlouhé lyžařské a cyklistické výlety. Kdyby v šesti letech neokusil plavání, mohl z něho být i slušný krasobruslař. Plaváním v podstatě započala jeho bohatá a úspěšná triatlonová kariéra. Jako plavec prošel systémem SCM a SVS v Plzni, ale již v 18 letech ho zaujal nový sport, který k nám přišel z do té doby odsuzované Ameriky – triatlon! To, že semínko padlo na úrodnou půdu, dokazuje nejen medaile z olympijské triatlonové premiéry v Sydney 2000, ale i jeho trenérské úspěchy posledních let a to opět na vysoké mezinárodní úrovni.

V letch 2005-2011 působil jako trenér korejského národního teamu. Na otázku, zda ho někdy napadlo, kam až ho zavede jeho sportovní dráha, odpověděl: "Ani ve snu. Když jsem poprvé dostal nabídku na práci v korejském týmu, bral jsem to zpočátku trochu jako recesi. Korea mi zněla příliš exoticky, neuměl jsem si reálně představit, že bych tam začal ze dne na den působit. Od raného dětství jsem zvyklý cestovat. Planeta Země je mým domovem, to je můj osud, životní destinace i poslání tohoto života. Musím však přiznat, že začátky byly těžké. Kulturní šok. Nové prostředí. Dvacetimilionové město Soul. Komunikační problémy. Diametrálně odlišné myšlení v porovnání s Evropou. Postupně jsem si ale zvykl, začal mít Koreu i Korejce rád, a co bych vůbec nečekal, přijal jsem Koreu za svůj domov." V současné době působí jako trenér v australském Melbourne.