Jarmila Machačová — Sponzorovaní závodníci — Duratec

Sponzorovaní závodníci

Jarmila Machačová

česká reprezentantka v dráhové a silniční cyklistice, držitelka zlaté medaile v bodovacím závodě na mistrovství světa v běloruském Minsku 2013

Narozena: 9.1.1986 v Havlíčkově Brodě
Bydliště: Světlá nad Sázavou

Vybavení: silnice - Cool R14

Jarmila Machačová je česká reprezetantka v cyklistice. Specializuje se na závody v disciplínách bodovací závod, scratch a omnium. Trénuje ji otec Zdeněk. Mezi světovou špičku se řadí od roku 2007, kdy několikrát stála na stupních vítězů v závodě světového poháru. V dalších sezónách pravidelně stála na stupních vítězů ve světovém poháru a účastnila se mistrovství světa. V roce 2011 získala svoji první velkou medaili. Na mistrovství světa v nizozemském Apeldoornu dojela na 2. místě v bodovacím závodě.

V roce 2013 získala Jarmila zlatou medaili v bodovacím závodě na mistrovství světa v běloruském Minsku. V průběhu závodu se jí podařilo společně se dvěma soupeřkami dojet peloton o celé kolo. Závěr závodu potom přinesl velké drama, protože mexická závodnice jen těsně prohrála závěrečný sprint s ruskou závodnicí a Machačová tak o bod uhájila první pozici.

zdroj: cs.wikipedia.org