Jaroslav Kulhavý — Sponzorovaní závodníci — Duratec

Sponzorovaní závodníci

Jaroslav Kulhavý

mistr ČR, Evropy a zároveň mistr světa v MTB junior v roce 2003, celkový vítěz českého i polského poháru MTB juniorů, celkový vítěz italského poháru Liquigas cup U-23 a účastník olympijských her v Aténách v roce 2004

Narozen: 8.1.1985
Místo narození: Ústí nad Orlicí

Vybavení v roce 2005:

  • MTB rám Sonix CX2
  • silniční rám Cool R10

Na počátku roku 2005 vznikl MTB MICHELIN TEAM, pod vedením pana Jaroslava Žitného a Ivana Sovy v čele s leadrem týmu – mistrem světa Jaroslavem Kulhavým. Toho času začala i spolupráce týmu s firmou DURATEC.

Pár slov manažera týmu pana Ivana Sovy (rok 2005):

Když jsme na konci roku 2004 požádali firmu Duratec o spolupráci, věděli jsme že chceme kvalitní rámy které nám pomohou držet krok se světovou špičkou. Vlajkovou lodí firmy, jsou pro MTB rámy Sonix CX2, které sedlají naši závodníci v čele s Jaroslavem Kulhavým, juniorským mistrem Evropy a světa z roku 2003.

Rámy se vyznačuji kvalitou dílenského zpracování a pěkným designem. 15.4.2005 převzal Jaroslav Kulhavý nový speciál, který byl zhotoven dle přání a připomínek jezdce. Jde o přepracovanou geometrii, tím pádem vylepšené jízdní vlastnosti do kopce a ve sjezdu. Stávající modely Sonix CX2, které sedlají Václav Hlaváč a Marek Nebesář, tyto vlastnosti splňují beze zbytku. Jsou velmi pevné a skvěle drží a vedou stopu. Jezdci nemají tak jako dříve problém se na kole posadit, vyladit posed.

„Jsem maximálně spokojen,“ pronesl ihned po prvním tréninku Václav Hlaváč a na důkaz přidal ve slovinském Mariboru premiérovou výhru českého bikera v závodě E1, kde ho na stupně doprovodil i Jarda Kulhavý. „Musím podotknout, že v tomto závodě naši jezdci kategorie U-23 porazili závodníky Elite“. Uvádí Ivan Sova manager teamu.

Jardu Kulhavého od prvního vítězství dělila dvě kola v italském poháru Liquigas, kde ho srazil nepozorný divák. Do té doby jezdil na celkovém pátém místě a jasně první v kat. U-23.

„Po problémech s posedem a rámem v loňském roce se stále hledám, ale firma Duratec mi vyšla vstříc a rám, na kterém teď jezdím mi sedí “ uvádí Jarda Kulhavý.

„Naší snahou bylo spojení s českou značkou a propagovat ji na evropské a světové bikové scéně“ prohlásil Jaroslav Žitný team manager.